2 ביולי 2012

מה מומלץ לאכול לארוחת בוקר וממה כדאי להתרחק?

 

אם גם את מדלגת על ארוחות בוקר, הכתבה הזו היא בשבילך: ארוחת בוקר מתניעה את חילוף החומרים, מפחיתה נשנושים מיותרים במהלך היום, וזה שהיא הכי חשובה ממש לא אומר שהיא צריכה להיות גדולה או עתירת קלוריות

 
  
עינת מזור בקר
 
צילום: iStockphoto
האם את מוותרת על ארוחת בוקר מתוך חוסר תיאבון או דווקא כי את מרגישה שהיא מגבירה את התיאבון שלך לאורך כל היום? לא סתם אומרים שארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה ביום, השוברת את צום הלילה הארוך ומספקת את האנרגיה הדרושה לנו לתפקוד. אך היא חשובה בעיקר לאימהות אחרי לידה, שפעילות גם בשעות הלילה ונדרשות לתפקד כרגיל במהלך היום ללא תחושות של רעב, חוסר ריכוז ועצבנות.
 
למה חשוב לאכול ארוחת בוקר?
במהלך הלילה חילוף החומרים שלנו מואט, וחוזר לעצמו רק כשמפסיקים לצום ואוכלים ארוחת בוקר. מחקרים קליניים הראו כי אנשים שאכלו ארוחת בוקר שרפו יותר קלוריות לאורך היום בהשוואה לאנשים שהיו בצום מתמשך לאורך כל שעות הלילה והמשיכו בו עד הצהריים.

מחקרים נוספים הראו כי אנשים המקפידים לאכול ארוחת בוקר נוטים לנשנש פחות לאורך היום, הערב והלילה, ובכך מצליחים לרדת יותר במשקל, כך שארוחת בוקר נכונה עוזרת לשמור על תחושת שובע ממושכת ובכך מקטינה את הסיכוי לאכילה לא מבוקרת בהמשך.

מה אוכלים?
מומלץ לאכול ארוחת בוקר תוך 3-2 שעות מרגע היקיצה. לא מומלץ לפתוח בארוחת בוקר מתוקה כמו מאפה, עוגה, עוגיות או קורנפלקס ממותק, כיוון שאלה יפתחו את התיאבון ולא ישביעו אותך לאורך זמן.
 
ארוחת הבוקר לא חייבת להיות ארוחה גדולה כמו בבתי קפה ומסעדות, ויכולה להיות קלילה, בריאה ומשביעה גם כשהיא קטנה. למשל:

·        שתי פרוסות לחם מלא, ממרח שאינו מתוק (טחינה / אבוקדו) וירקות

·        שני קרקרים מחיטה או שיפון מלא, ממרח שאינו מתוק (טחינה / אבוקדו) וירקות

·        דייסת קוואקר מלא עם קינמון ומעט סוכר חום
 

עינת מזור בקר היא דיאטנית קלינית, בעלת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) ותואר שני בבריאות הציבור וניהול מערכות בריאות (MPHA), מייעצת לנשים בהריון ולאחר לידה.
 
  
 

תגיות: עינת מזור בקר, דיאטה אחרי לידהתזונה אחרי לידה, תזונה נכונה אחרי לידה, לאכול בריא, לאכול בריא אחרי לידה, לרדת במשקל אחרי לידה, איך לרדת במשקל אחרי לידה, לרדת במשקל לאחר לידה, לרזות אחרי לידה, איך לרזות אחרי לידה, עור עודף, מליס ניהול תוכן ואתרי אינטרנט

תגובה 1:

  1. מעניין. תמיד חשבתי שקורנפלקס זה מעולה לבוקר. אני בכלל לא סומכת על ארוחות בוקר במסעדות. לפעמים הלחם לא טרי והביצים ... באמת עדיף להכין משהו קטן בבית.

    השבמחק